PREZIDENT: Prijal demisiu ministra školstva a vymenoval jeho nástupcu

Na kombinovanej fotografii Peter Pellegrini a Juraj Draxler. Foto: TASR

Bratislava 25. novembra (TASR) - Na vedúcom poste rezortu školstva opäť prichádza k zmene. Prezident SR Andrej Kiska dnes prijal demisiu ministra školstva Petra Pellegriniho (Smer-SD) a na jeho miesto vymenoval súčasného štátneho tajomníka rezortu Juraja Draxlera.

K výmene na tejto pozícii prichádza druhý raz počas niekoľkých mesiacov. Pellegrini sa zhostil tejto funkcie v júli po tom, ako sa rozhodol podať demisiu vtedajší šéf ministerstva školstva Dušan Čaplovič (Smer-SD). Pellegrini bol vtedy štátnym tajomníkom na ministerstve financií. Teraz odchádza, aby nastúpil na uvoľnené miesto po Pavlovi Paškovi, ktorý rezignoval z postu predsedu Národnej rady (NR) SR. Či sa tak nakoniec stane, rozhodnú poslanci parlamentu dnes popoludní v tajnej voľbe. Problémy sa však neočakávajú, keďže Smeru-SD na jeho zvolenie stačia vlastné hlasy aj pri nesúhlasnom postoji opozície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.