Muž skočil pre zábavu z Karlovho mosta do Vltavy, na breh sa nedostal

Karlov most Foto: TASR

Praha 25. novembra (TASR) - Pražských hasičov a policajtov zamestnal v noci nadnes dobrodružne naladený muž, ktorý sa chcel podľa svojich slov zabaviť, a tak skočil zo slávneho Karlovho mosta do Vltavy. Na breh sa však už nedokázal dostať a tak ho museli zachraňovať hasiči. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Muž (29) skočil do studenej vody krátko po 01.00 h pri Křižovnickom námestí. Preplával asi 200 metrov k mólu pri hoteli Four Seasons, ale nemohol sa odtiaľ sám dostať kvôli vysokej stene a zamknutej bráne.

Privolaní hasiči mu nastavili rebrík a pomohli na ulicu, kde si ho už do starostlivosti vzali záchranári. Muž nemal žiadne zranenia, ale preventívne ho odviezli do nemocnice. Dobrodruh podľa vlastných slov nechcel spáchať samovraždu, iba sa "obveseliť".

Hovorca polície Jan Daněk uviedol portálu Novinky.cz, že muž mal 1,8 promile alkoholu v krvi a jeho čin bude zrejme posudzovaný ako priestupok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.