V tomto roku sa slovenským mamičkám najviac rodili Adamovia a Emy

Ilustračné foto: TASR/AP

Bratislava 2. decembra (TASR) - Najpopulárnejším chlapčenským menom tento rok je Adam a medzi dievčatami Ema.

Adam tak po štyroch rokoch kraľovania zosadil Jakuba, ktorý je tentokrát na druhom mieste. Minuloročná víťazka Nela sa tento rok nedostala ani do prvej sedmičky.

Rebríček zostavil magazín Najmama.sk, ktorý pre tento účel oslovil slovenské matriky.

Stálicou medzi menami je Samuel, ktorý obhájil tretie miesto. Do prvej sedmičky sa ešte dostali Martin, Matúš, Filip a Matej. "Oproti minulému roku sme zaznamenali výraznejší pokles používania mena Lukáš a na Slovensku máme menej aj Michalov a Tomášov," priblížila vedúca redaktorka portálu Martina Smatanová.

Ema zvádzala tesný súboj so Sofiou, ktorá napokon skončila na druhom mieste. Za nimi je Natália, ktorej v minulosti patrili vyššie priečky. Nina obhájila štvrté miesto z minulého roka. Nasleduje Karolína, Kristína a Laura.

Podľa Smatanovej je dobrou správou výraznejší návrat k pôvodným slovenským menám. Okrem Adama zaznamenali v niektorých okresoch výrazný nástup mien ako sú Anna, Hana a Mária.

Aj tento rok bol bohatý na kuriozity. Deti sa tak časom budú môcť medzi rovesníkmi pochváliť svojím menom ako je Luna, Safia, Riana, Ryan, Armani či Tarik. Pri iných sa rodičia očividne nechali inšpirovať seriálmi. Napríklad Spišská Nová Ves zaznamenala príliv mien so španielskymi koreňmi. Okrem Alejandra, Alejandry a Diega sa objavila aj Danea alebo Emir. Nezaostávala ani Bratislava. V jej rôznych častiach boli zapísané deti s menami Mannaseh, Borsalino, Tigran, Cassius, Nellie, Dallas. V Galante sa zase rodičom páčil Santino, Chanel, Armani, Feriha, ale aj Beyoncé.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.