I. ŠTEFANEC: Tusk musí byť razantnejší pri ekonomickom oživovaní EÚ

Nastupujúci predseda Európskej rady (ER) Donald Tusk (vľavo) a odchádzajúci predseda ER Herman Van Rompuy, ktorý drží v ruke symbolický zvonec počas slávnostného odovzdávania funkcie v Bruseli 1. decembra 2014. Foto: TASR

Brusel 2. decembra (TASR) - Európsky parlament očakáva, že nový predseda Európskej rady Donald Tusk vyvinie razantnejšiu politiku na ekonomické oživenie EÚ, tvrdí slovenský europoslanec Ivan Štefanec (SDKÚ-DS).

Štefanec ocenil, že do čela Európskej rady sa po prvý raz dostal zástupca štátov bývalého východného bloku. Tento krok má podľa neho veľký symbolický význam.

"Zvolenie Donalda Tuska prichádza v čase, keď si pripomíname štvrťstoročie od pádu železnej opony, ktoré umožnilo opätovné zjednotenie nášho kontinentu. Zároveň sme ale postavení aj pred najväčšie politické a bezpečnostné výzvy od roku 1989, ktoré sa bezprostredne dotýkajú práve krajín strednej Európy," skonštatoval Štefanec.

Dodal, že od nového predsedu Európskej rady očakáva aj praktické kroky nevyhnutné na zlepšenie ďalšieho fungovania Európskej únie.

"Úspešné zavŕšenie rokovaní o dohode o voľnom obchode s USA, reforma byrokratického aparátu EÚ, naštartovanie ekonomiky a znižovanie nezamestnanosti najmä cez podporu malého a stredného podnikania sú len niektoré z problémov, ktoré nás v najbližších rokoch čakajú," pripomenul Štefanec.

Zároveň dodal, že z pozície člena Európskeho parlamentu bude robiť všetko pre to, aby zákonodarný zbor EÚ pri riešení uvedených problémov s novým predsedom Rady čo najužšie spolupracoval.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.