Kyjev a luhanskí separatisti uzavreli prímerie a odsun ťažkých zbraní

Viedeň 2. decembra (TASR) - Ukrajinská armáda a predstavitelia samozvanej Luhanskej ľudovej republiky (LĽR) sa dohli na prímerí a stiahnutí ťažkých zbraní.

Informoval o tom dnes spravodajský server Sputnik s odvolaním sa na správu pozorovateľov Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) na Ukrajine.

Podľa pozorovateľov sa strany "v princípe dohodli na úplnom prímerí pozdĺž celej kontaktnej línie medzi ukrajinskými ozbrojenými silami a tými, ktoré sú pod kontrolou LĽR. Začne platiť 5. decembra. Taktiež sa dohodli, že 6. decembra začnú s odsunom ťažkých zbraní," uvádza sa v správe OBSE.

K dohode došlo 29. novembra v Luhansku po rokovaniach v rámci Spoločného centra pre kontrolu a koordináciu (JCCC), ktoré v októbri vytvorili Ukrajina, Rusko a OBSE s cieľom dosiahnuť prímerie.

Podľa agentúry TASS pozorovatelia OBSE v polovici novembra oznámili, že zástupcovia JCCC sa dohodli na návrhu harmonogramu odsunu vojakov zo zóny konfliktu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.