Danko po 12 rokoch odovzdal funkciu novému primátorovi Popradu

Anton Danko Foto: TASR/Oliver Ondráš

Poprad 2. decembra (TASR) – V meste Poprad dnes zložil slávnostný sľub nový primátor Jozef Švagerko i poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ). „Najprv sa chcem porozprávať s vedúcimi odborov na Mestskom úrade a blíži sa koniec roka, takže chcem vedieť o ďalších plánoch do budúcna,“ priblížil svoje prvé kroky v úrade Švagerko.

Staré aj nové tváre

Predpokladá, že spolupráca s novozloženým MsZ bude dobrá. Okrem viacerých poslancov, ktorí svoj post zastávali aj v uplynulom volebnom období, sa v popradskom zastupiteľstve objaví aj viacero nových tvárí. Sú medzi nimi Vladimír Lajčák za stranu SMER–SD, Michal Rusnák a Beáta Sichrovská z koalície KDH, OĽaNO, SDKÚ DS a SaS a nezávislí poslanci Ondrej Kavka, Bohumil Košický i hokejista Arne Kroták. Náhradníčkou za Švagerka, ktorý získal najviac hlasov aj pri voľbe poslancov, by mala byť nezávislá Anna Ondrušeková. Tá zloží poslanecký sľub na budúcotýždňovom riadnom zasadnutí MsZ.

Nový primátor chce pokračovať v zaužívaných tradíciách a po jeho boku budú dvaja viceprimátori. Ich mená zverejní taktiež na budúcotýždňovom zastupiteľstve. „Je to zaväzujúci pocit stať sa primátorom,“ konštatoval Švagerko, ktorý po 12 rokoch strieda na poste Antona Danka. V komunálnych voľbách 15. novembra ho porazil o cca 2000 hlasov. Švagerko vo svojom slávnostnom príhovore zdôraznil, že chce nadviazať na všetko dobré, čo sa doteraz v Poprade udialo. Zároveň sa teraz už bývalému primátorovi poďakoval za prácu, ktorú za uplynulé obdobie vykonal pre mesto.

Poprad - líder regiónu

„Mesto Poprad nie je a nemôže byť ostrovom samým pre seba. Je prirodzeným lídrom regiónu. To však neznamená, že na okolie sa má pozerať zhora. Poprad vďačí za svoj rozvoj z minulosti aj okolitým obciam a mestám. Preto je prirodzené, že by mal regiónu aj niečo vrátiť. Z tohto pohľadu vnímam ostatné mestá a obce ako partnerov, s ktorými môžem posunúť mesto Poprad i jeho susedov ďalej,“ dodal Švagerko. Verí, že po štyroch rokoch si bude môcť každý Popradčan povedať, že je na svoje mesto hrdý.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.