Ľudia, ktorí sa volajú rovnako ako vodca, si v KĽDR musia zmeniť meno

Kim Čong-un Foto: TASR/AP Photo/KRT TV

Soul 3. decembra (TASR) - Severná Kórea nariadila svojim obyvateľom, ktorí sa volajú rovnako ako vodca krajiny Kim Čong-un, aby si zmenili svoje meno.

Vodcovo meno sa podľa juhokórejskej televízie KBS, ktorú dnes citovala agentúra Reuters, nemôže dávať novorodencom, pričom ľudia, ktorí sú jeho nositeľmi, ho nielenže musia prestať používať, ale si ho aj dať úradne zmeniť na svojich rodných listoch a v registroch obyvateľov.

Tento krok je súčasťou propagandy v rámci budovania kultu osobnosti. Podobné nariadenia vydal Pchjongjang už aj v minulosti ohľadom dvoch predchádzajúcich vodcov KĽDR - Kim Čong-ila, otca Kim Čing-una, a jeho starého otca Kim Ir-sena.

Kim Čong-il v roku 2011, keď bol jeho syn ešte právoplatným dedičom najvyššej štátnickej funkcie v krajine, vydal nariadenie na zmenu mena u obyvateľov, ktorí sa volali rovnako ako on. Koľko ľudí sa v KĽDR volá rovnako ako súčasný vodca, nie je známe. Kim je však rozšíreným priezviskom a Čong-un bežným krstným menom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.