Ruská mužská polohová štafeta vytvorila svetový rekord

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Dauha 4. decembra (TASR) - Ruské plavecké kvarteto v zložení Stanislav Donec, Sergej Geibel, Aleksandr Popkov, Jevgenij Sedov vytvorilo na MS v krátkom bazéne v Dauhe nový svetový rekord v štafete na 4x50 m pol.pr. Rusi dosiahli v rozplavbách čas 1:32,78 a o 87 stotín vylepšili zápis talianskej štafety z vlaňajších ME v krátkom bazéne v dánskom Herningu.

Úspešný aj Richard Nagy

Slovenský plavec Richard Nagy skončil v rozplavbách na 400 m polohové preteky na MS v krátkom bazéne v Dauhe 13. v novom národnom rekorde 4:07,94. Zverenec trénera Gabriela Barana v katarskej metropole zlepšil svoje vlastné maximum z vlaňajších ME v dánskom Herningu o 5,31 s.

"Plávalo sa mi veľmi dobre, motýľkarsky úsek bol však pomalý. Ináč sa všetko podarilo tak ako malo. S časom som spokojný, jediné, čo ma štve, že na finále mi chýbalo menej ako pol sekundy," povedal pre TASR Nagy, ktorý sa v Dauhe ešte predstaví na 400 m v.sp. a 1500 m v.sp. Veronika Kolníková obsadila v rozplavbách na 800 m v.sp. 20. miesto časom 8:52,11.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.