Jemenská al-Káida viní za smrť rukojemníkov Baracka Obamu

Luke Somers pracoval v Jemene viac než dva roky aj ako tlmočník Foto: TASR/AP

Saná 11. decembra (TASR) - Jeden z vrchných veliteľov jemenskej al-Káidy, Násir bin Alí al-Ansí, obvinil dnes amerického prezidenta Baracka Obamu zo smrti amerického i juhoafrického rukojemníka, ktorí zomreli pri poslednej nevydarenej záchrannej operácii. Informovala o tom agentúra AP.

Ide o prvú reakciu tejto extrémistickej skupiny od sobotňajšej vraždy dvoch rukojemníkov - amerického fotoreportéra Luka Somersa a učiteľa Pierra Korkieho z Juhoafrickej republiky -, ktorých zabili pri pokuse amerických špeciálnych jednotiek o ich záchranu z rúk militantov al-Káidy.

Videoposolstvo veliteľa Ansího dnes dostala americká organizácia SITE Intel, moniturujúca aktivity militantov na internete.

Násir bin Alí al-Ansí na nahrávke varuje Spojené štáty po neúspešnej akcii pred ďalšími takýmito pokusmi. Obamu obvinil z neopatrnosti, pokiaľ ide o život amerického občana.

Útok, ktorého cieľom bol pokus o oslobodenie 33-ročného amerického novinára Somersa, "spôsobil, že sa veci vyvinuli úplne iným spôsobom, ako sme chceli", dodal Ansí.

Jemenskú odnož al-Káidy - skupinu al-Káida na Arabskom polostrove (AQAP) - považuje Washington za celosvetovo najnebezpečnejšiu pobočku tejto teroristickej siete.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.