Zrazil ženu a zmizol z miesta činu

Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Prievidza 22. decembra (TASR) - Prievidzskí policajti žiadajú verejnosť o pomoc pri vyšetrovaní dopravnej nehody chodkyne a neznámeho motorového vozidla, ku ktorej došlo 19. decembra o 7.15 h v Prievidzi na Bojnickej ceste. "Chodkyňa, 68-ročná Helena z Prievidze, prechádzala na uvedenej ceste od ulice Š. Králika k obchodnému domu Kaufland cez priechod pre chodcov, keď jej neznámy vodič na vozidle neznámeho typu a evidenčného čísla nedal prednosť a zrazil ju," informovala dnes TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Ako ďalej uviedla, vodič po zrážke s chodkyňou na mieste dopravnej nehody nezostal, neposkytol jej prvú pomoc a ušiel na neznáme miesto. "Chodkyňa utrpela zranenia, ktoré si vyžiadali viac ako týždennú práceneschopnosť," doplnila.

Polícia týmto žiada svedkov uvedenej dopravnej nehody, aby sa prihlásili na Okresný dopravný inšpektorát v Prievidzi, akékoľvek informácie môžu poskytnúť na telefónnom čísle 0961 27 3510, prípadne na policajnú linku 158.

V súvislosti s touto nehodou už poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu z Prievidze začal vyšetrovanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom neposkytnutia prvej pomoci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.