V Sydney sa rozlúčili s obeťami rukojemníckej drámy v kaviarni

Rakva jednej z obetí, Toriho Johnsona Foto: TASR/AP

Sydney 23. decembra (TASR) - Osem dní po rukojemníckej dráme v kaviarni Lindt v centre austrálskeho veľkomesta Sydney sa dnes príbuzní a priatelia poslednýkrát rozlúčili s jej dvoma obeťami - 34-ročným Torim Johnsonom a 38-ročnou Katrinou Dawsonovou.

Smútočná bohoslužba za Johnsona, manažéra kaviarne, sa konala len niekoľko sto metrov od miesta činu. Jeho partner doviedol smútočný sprievod ku kaviarni v pešej zóne na námestí Martin Place, pred ktorú tisíce ľudí kládli v uplynulých dňoch kvety. Johnsonovho pohrebu sa zúčastnili aj niektorí z rukojemníkov.

Právničku Dawsonovú, matku troch malých detí, pochovali už v pondelok v rodinnom kruhu. Príbuzní zorganizovali dnes zádušnú omšu na univerzite v Sydney, kde študovala.

Do kaviarne Lindt vkročil dopoludnia 15. decembra ozbrojený iránsky emigrant Man Haron Monis. Spočiatku v nej zadržiaval 19 rukojemníkov, no niektorým sa podarilo ujsť. Rukojemnícku drámu ukončil v noci po 16 hodinách zásah polície. Zatiaľ sa stále vyšetruje, či Johnson a Dawsonová zomreli rukou Monisa, alebo ich zasiahli výstrely zasahujúcich policajtov. Monis prišiel pri zásahu tiež tiež o život.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.