V Bratislave dostávali deti aj mená Luna, Manasseh či Borsalino

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 24. decembra (TASR) - Manasseh, Gildo, Luna či Matija – aj takéto netradičné mená dali tento rok rodičia svojim deťom, ktoré sa im narodili na bratislavských Kramároch. Na matrike v Novom Meste pracovníci úradu tiež zapísali mená ako Borsalino, Timon, Braen, Dalla, Nellie alebo Riana.

"Najčastejšími dievčenskými menami, ktoré pre svoje deti tento rok vybrali rodičia, sú Ema, Sofia, Nina, Eliška a Ela. Medzi chlapcami bolo najviac nositeľov mien Adam, Jakub, Filip, Samuel a Tomáš," informovala TASR vedúca Matričného úradu na Miestnom úrade Bratislava – Nové Mesto Viera Zámečníková.

V Novom Meste je jedna z najväčších slovenských pôrodníc, ktorú podľa novomestskej samosprávy vyhľadávajú rodičky nielen z Bratislavy, ale aj iných miest a obcí Slovenska. V mestskej časti sa tento rok do 15. decembra narodilo 2544 detí, čo je o vyše sto novorodencov viac ako vlani.

Novorodencom, ktorých matka má trvalý pobyt v bratislavskom Novom Meste, mestská časť aj tento rok prispievala "štartovacím" finančným darom vo výške 200 eur. "Tento rok sme takto podporili 441 novorodencov – 232 chlapcov a 209 dievčat," uviedla vedúca sociálneho oddelenia na novomestskom Miestnom úrade Gabriela Vojtechová.

Novorodenci-chlapci, ktorých rodičia sú z Nového Mesta, dostali najčastejšie meno Michal, Samuel a Adam. Pri dievčatách boli zase najpopulárnejšie mená Karolína, Lea a Olívia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.