Na Štedrý deň trápili ľudí úrazy aj rybie kosti v krku

Z chovných rybníkov pri obci Iňačovce v okrese Michalovce sa na ploche niekoľkých stoviek hektárov začalo v týchto dňoch s výlovom rýb, ktoré sú určené pre tuzemský a zahraničný vianočný trh. Živé kapry sa po niekoľkotýždňovom monitorovaní presunú do obchodnej siete. Na snímke kapor určený na vianočný stôl Foto:

Bratislava 25. decembra (TASR) - Počas Štedrého dňa vyhľadalo centrálne príjmy Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) 340 ľudí, čo je mierny pokles oproti vlaňajšku. "Nič mimoriadne sa nestalo. Približne každý desiaty prišiel s typickými vianočným zdravotným problémom," uviedla hovorkyňa nemocnice Petra Stano Maťašovská.

Podľa jej slov tráviace ťažkosti malo desať ľudí, zapichnutú rybiu kosť v krku deväť a vážnu opitosť zväčša spojenú s úrazmi desať ľudí. Aj keď v Bratislave nie je zimné počasie, osem ľudí sa na Štedrý deň dolámalo. V UNB je tiež vo vážnom stave aj žena po dopravnej nehode, ktorá sa stala na Záhorí, doplnila Stano Maťašovská.

Rušno bolo podľa jej slov v pôrodniciach. S dátumom 24. 12. 2014 prišlo na svet 16 detí – deväť dievčat a sedem chlapcov. Vlani to bolo 11 novorodencov.

Na Štedrý deň zaznamenala UNB aj jednu negatívnu udalosť. "V popoludňajších hodinách sa v Nemocnici akad. L. Dérera pohybovali zlodeji, ktorí ukradli osobné veci niektorým zamestnancom a pacientom. Nemocnica privolala políciu," uzavrela Stano Maťašovská.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.