V Michalovciach budú súťažiť v streľbe so sektu už po 15. raz

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Michalovce 26. decembra (TASR) - Michalovské centrum bude patriť na Silvestra oslavám príchodu nového roka, no ešte predtým si tam podľa zaužívanej tradície zmerajú svoje sily priaznivci originálnej "streleckej" disciplíny.

Súťaž v streľbe zátok zo šumivého vína na čo najdlhšiu vzdialenosť je silvestrovskou akciou, ktorá sa teší z roka na rok čoraz väčšej obľube verejnosti. V Michalovciach ju zorganizujú už po 15. raz.

Do vlaňajšieho ročníka sa podľa slov hovorkyne radnice Ivety Palečkovej zapojilo 58 súťažiacich, čo je doteraz najväčšie číslo v celej histórii podujatia.

Rekordná z pohľadu počtu účastníkov, nie však v súvislosti s výkonmi, bola vlaňajšia akcia. Ani najlepšiemu súťažiacemu Pavlovi Klacikovi sa totiž nepodarilo prekonať hranicu 31 metrov, ktorú ešte v roku 2005 pokoril so svojim "šampusom" Pavol Toth.

Či sa starý rekord niekomu konečne podarí prekonať, bude známe v závere jubilejného silvestrovského zápolenia, ktoré odštartuje pred budovou michalovskej radnice v stredu (31.12.) na pravé poludnie.

Do obľúbenej súťaže sa môže zapojiť každý, kto si so sebou prinesie na námestie fľašu šumivého vína s objemom 0,7 litra. Pre súťažiacich pripraví radnica vecné ceny, najlepšieho strelca ocení už tradične škatuľou sektu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.