Jedna z obetí havárie malajzijského lietadla mala záchrannú vestu

Záchranári odnášajú telo jednej z obetí leteckého nešťastia v Jávskom mori, 31. decembra 2014. Foto: TASR/AP

Surabaya 31. decembra (TASR) - Jedna z obetí havárie lietadla spoločnosti AirAsia, ktorej telo záchranári vytiahli z Jávskeho mora neďaleko indonézskeho ostrova Borneo, mala oblečenú záchrannú vestu, čo podľa agentúry Reuters vyvoláva otázku, ako vlastne k tragédii došlo.

"Dnes dopoludnia sme vyzdvihli celkovo štyri telá obetí; jedna z nich mala oblečenú záchrannú vestu," uviedol zdroj indonézskej pátracej a záchrannej služby.

Po tom, ako sa indonézskym záchranárom podarilo pomocou sonaru objaviť na dne mora veľký tmavý predmet, sú presvedčení, že ide o vrak havarovaného lietadla.

O objavení veľkého premetu na dne mora sme informovali TU.

Od nedele, keď sa lietadlo typu Airbus 320-200 zrútilo, prehľadávali hladinu Jávskeho mora desiatky lodí a lietadiel. Doposiaľ sa im podarilo vyzdvihnúť z vody sedem obetí nešťastia. Niektoré boli úplne oblečené, čo by mohlo naznačovať, že stroj dopadol na morskú hladinu neporušený.

Tým by sa potvrdila teória, že lietadlo sa zrútilo po vysadení motorov v dôsledku prudkého poklesu vztlaku.

Skutočnosť, že jeden z pasažierov mal oblečenú záchrannú vestu, naznačuje, že predtým, ako lietadlo dopadlo na hladinu mora, uplynul určitý čas. Napriek tomu však piloti nevyslali núdzový signál.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.