Páchateľa útoku na exprezidenta Pakistanu popravili obesením

Na archívnej snímke z 15. apríla 2013 bývalý pakistanský prezident Parvíz Mušaráf v Islamabáde. Foto: TASR/AP

Islamabad 31. decembra (TASR) - V Pakistane dnes popravili obesením muža, usvedčeného z nevydareného atentátu na exprezidenta Parvíza Mušarrafa. Stalo sa tak dva týždne po tom, ako vláda zrušila šesť rokov trvajúce moratórium na výkon popráv, uviedla agentúra DPA.

Bývalého technika pakistanského letectva Níáza Muhammada popravili vo väznici v meste Pešávar na severozápade Pakistanu, kde militanti Talibanu 16. decembra zabili 136 detí.

Práve útok na školu v Pešávare viedol k zrušeniu moratória na výkon rozsudkov smrti. Odvtedy už v Pakistane popravili siedmich odsúdencov.

Níáz Muhammad bol usvedčený z členstva v teroristickej skupine zloženej z civilistov i z bývalých vojakov, ktorí sa v roku 2003 pokúsili zabiť vtedajšieho prezidenta. Silná nálož nastražená na moste v Rávalpindí vybuchla až niekoľko minút po tom, ako po moste prešiel Mušarrafov konvoj.

Dnešnú popravu v Pešávare sprevádzali v obave pred odvetnými útokmi Talibanu prísne bezpečnostné opatrenia.

Pakistanský premiér Naváz Šaríf minulý týždeň odmietol výzvy OSN a EÚ na znovuzavedenie moratória na výkon popráv. Zdôraznil, že jeho zrušenie bolo potrebné na zvládnutie mimoriadnej bezpečnostnej situácie v Pakistane. Tamojšie úrady plánujú obesiť až približne 500 militantov usvedčených z bombových útokov a hromadných vrážd.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.