Spomínajte naňho napríklad v záhrade, vyzvala manželka Přemka Podlahu

Moderátor Přemek Podlaha. Foto: FB

Praha 3. januára (TASR) - Vo veľkej obradnej sieni krematória v pražskej štvrti Strašnice sa ľudia v piatok naposledy rozlúčili s českým moderátorom programov pre domácich majstrov, chatárov a záhradkárov Přemkom Podlahom. Tvorca obľúbenej televíznej relácie Receptár zomrel po ťažkej chorobe 23. decembra vo veku 76 rokov. Informácie priniesol spravodajský portál Novinky.cz.

Na obrade, ktorý bol bez príhovorov, zaznela len hudba - na úvod rozhlasová zvučka Receptára a potom už séria spirituálov.

Prítomným sa za účasť poďakovala z magnetofónového záznamu manželka zosnulého Kateřina Kalendová. Vyzvala všetkých, aby si na Přemka spomenuli napríklad v záhrade, keď budú strihať ruže, starať sa o rododendrony, alebo keď budú kráčať domov z lesa s košíkom húb.

Rodený Pražák Přemek Podlaha radil z televíznych obrazoviek chatárom, záhradkárom a domácim majstrom. Svoj program vysielal prvýkrát v Československej televízii v roku 1987. Neskôr zabával obrovské množstvo divákov na Českej televízii a od roku 2001 na súkromnej televíznej stanici Prima. Napriek zdravotným ťažkostiam moderoval program až do júna 2014.

"Budem naňho spomínať ako na človeka, ktorý svojmu remeslu rozumel. Ak som sa niekedy mohol niečo naučiť, tak práve do neho," povedal Podlahov nástupca Alexander Hemala, ktorého citoval portál Novinky.cz.

Medzi smútočnými hosťami bol aj botanik Václav Větvička, spevák Petr Rezek, režisér Juraj Herz, herec Petr Rychlý, bývalá televízna hlásateľka Marie Tomsová a Tomáš Töpfer, do ktorého Divadla na Vinohradoch zosnulý moderátor rád chodieval. Na poslednú rozlúčku prišla aj Podlahova spolupracovníčka z Receptára Dana Makrlíková.

Televízna relácia Receptár mala 13 rokov i rozhlasovú podobu a vychádzal tiež rovnomenný časopis.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.