Vydavateľstvo stiahlo atlas, chýbal v ňom Izrael

Obálka kontroverzného atlasu pre žiakov na Blízkom východe Foto: businessinsider.com

New York/Londýn 3. januára (TASR) - Popredné vydavateľstvo HarperCollins stiahlo atlas vypracovaný na objednávku pre žiakov na Blízkom východe, pretože sa v ňom nenachádzala ani jediná zmienka o Izraeli. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

Vydavateľstvo HarperCollins bolo vystavené medzinárodnej kritike, a preto sa tento týždeň ospravedlnilo za nevydarenú knihu, ktorú vydala jeho dcérska firma Collins Bartholomew.

Medzinárodná židovská organizácia Liga proti hanobeniu (ADL) so sídlom v USA uviedla v piatkovom vyhlásení, že "víta rýchle ospravedlnenie spoločnosti HarperCollins".

Katolícky týždenník The Tablet so sídlom v Londýne napísal, že firma Collins Bartholonew uviedla ako dôvod vynechania Izraela zo základného zemepisného atlasu určeného pre Blízky východ to, že zohľadnila "miestne preferencie a potreby". Kniha bez jedinej mapy Izraela, ktorá vyšla v júni, bola zostavená pre školy s anglickým vyučovacím jazykom v regióne.

Mapa štátov na Blízkom východe bez vyznačenia Izraelu Foto: businessinsider.com

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.