Cesty v Prešovskom kraji sú zjazdné, na niektorých miestach je sneh

Ilustračná foto.. Foto: Ján Petrovič

Poprad 5. januára (TASR) – Všetky cesty na území Prešovského kraja sú po nočnom snežení momentálne bez problémov zjazdné. Cestári však upozorňujú na možnú lokálnu tvorbu snehových jazykov v okresoch Prešov a Poprad. Miroslav Milý zo Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja informoval, že cesty 1. triedy sú zjazdné, na niektorých miestach v okresoch Humenné, Vranov na Topľou, Prešov a Svidník sa nachádza jemná kašovitá vrstva snehu.

Kašovitý sneh do dvoch centimetrov je na cestách prvej triedy v okresoch Stará Ľubovňa a Poprad. Na ceste 1/77 medzi Smilnom a Hutkou sa tvoria snehové jazyky. Cesty 2. triedy sú rovnako zjazdné, nachádza sa na nich prevažne kašovitá a utlačená vrstva snehu do troch centimetrov, na cestách 3. triedy do štyroch centimetrov.

Zjazdné sú aj všetky horské priechody a kritické úseky na území kraja, na cestách však treba rátať s kašovitým snehom, niekde je sneh utlačený, inde sú cesty mokré. Horský priechod Herlianske sedlo je v zimných mesiacoch neudržiavaný. Podľa Milého cestári vo všetkých oblastiach za uplynulých 24 hodín posypali inertným materiálom takmer 4400 kilometrov ciest, chemicky upravili viac ako 7000 kilometrov a prepluhovali vo všetkých oblastiach viac ako 20.400 kilometrov ciest. Vo výkone bolo nasadených 102 sypačov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.