Hasičom sa darí v boji proti rozsiahlemu lesnému požiaru pri Adelaide

Lietadlo letí nad dymom z požiarov v okolí austrálskeho mesta Adelaide 3. januára 2015. Foto: TASR/AP

Adelaide 6. januára (TASR) - Austrálski hasiči úspešne bojujú proti rozsiahlemu lesnému požiaru, ktorý zúri na juhu krajiny v oblasti s obvodom 240 kilometrov, oznámili dnes miestne úrady. Požiar už zničil 38 domov a dvaja zo zranených skončili v nemocnici, píše agentúra AP.

Stovky hasičov sa od minulého piatka usilujú dostať pod kontrolu plamene, ktoré dosiaľ zdevastovali 12.500 hektárov poľnohospodárskych a lesných porastov v kopcoch severozápadne od mesta Adelaide, metropoly štátu Južná Austrália.

Pozrite sa, ako požiare začali:

Tisíce Austrálčanov utiekli z domov pred lesnými požiarmi

Video:

Na juhu Austrálie bojujú s menšími požiarmi

Okresný veliteľ hasičského zboru Greg Nettleton dnes novinárom povedal, že hasičské čaty "dosiahli významný pokrok pri zabezpečení vonkajšieho obvodu" požiaru a budú pracovať celú ďalšiu noc (miestneho času), aby ho dostali pod kontrolu.

Premiér štátu Južná Austrália Jay Weatherill uviedol, že tímy mapujúce škody dosiaľ evidujú 163 budov vrátane 38 domov, ktoré požiar zničil alebo vážne poškodil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.