Austrálčan zomrel pri pokuse prejsť cez pustatinu

Ilustračné foto.. Foto: TASR/AP

Perth 8. januára (TASR) - Pokus vyhľadať pomoc vo vyprahnutej austrálskej pustatine sa stal osudným pre 60-ročného muža, ktorý sa po tom, ako sa mu pokazilo auto vybral iba s malou zásobou vody hľadať záchranu. Muža našli mŕtveho dva kilometre cesty od bezpečia, napísala to dnes agentúra AP.

Muž so ženou smerovali do dobytkárskeho ranča Windidda Station v odľahlej oblasti Wiluna ležiacej v štáte Západná Austrália. Podľa vyhlásenia polície sa ich auto pokazilo v nedeľu.

Po tom, ako okolo nich na osamelej ceste neprešlo do pondelka rána ani jedno auto, sa muž vybral naprieč polopúštnou oblasťou pešo iba s tým, čo polícia označila ako "malá nádoba vody".

Keď okolo pokazeného auta neprešlo žiadne vozidlo ani do utorka rána, rozhodla sa aj žena prejsť do Windidda Station po vlastných. Ženu zachránili v stredu večer okoloidúci a vzali ju do miesta jej smerovania, kde privolala pomoc.

Obyvatelia ranča spustili pátraciu akciu po mužovi, ktorého podľa polície našli mŕtveho dva kilometre od Windiddy.

Polícia vyzvala ľudí, ktorí budú počas tohto leta cestovať cez odľahlé austrálske pustatiny, aby si zo sebou vzali veľké zásoby vody a neodchádzali od svojich vozidiel ani v prípade, že sa im pokazia.

Wiluna, dedina s niekoľkými stovkami obyvateľov, ktorá je najviac obývanou oblasťou v regióne, očakáva dnes maximálnu dennú teplotu 39 stupňov Celzia, dodala AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.