O Bakoša sa zaujíma Mladá Boleslav, Jablonec s ponukou neuspel

Marek Bakoš v drese Viktorie Plzeň. Foto: TASR/AP

Plzeň 9. januára (TASR) - O služby slovenského futbalového útočníka Mareka Bakoša z Viktorie Plzeň sa zaujíma konkurenčný český klub FK Mladá Boleslav. Informoval o tom vo svojom piatkovom vydaní denník Sport.

Podľa Sportu by sa malo v najbližšom čase rozhodnúť, či Bakoš rozšíri plzeňskú kolóniu v kádri Mladej Boleslavi. Z Viktorie tam už hosťuje jeho krajan Michal Ďuriš ako i Tomáš Wagner a Matěj Končal.

Bakoša chcel do svojho mužstva získať FK Baumit Jablonec, no neuspel. Strany mali odlišné predstavy o podmienkach zmluvy. "Mali sme o Bakoša záujem, s Plzňou sme boli dohodnutí, dostali sme zelenú na rokovania s hráčom. Mysleli sme si, že je to jednoznačné, ale nedohodli sme sa s hráčom na podmienkach, čo ma prekvapilo," uviedol pre denník Sport predseda FAČR a majiteľ jabloneckého klubu Miroslav Pelta.

Ten odmietol, že by ho slovenský útočník svojím postojom sklamal, priznal však, že nečakal od neho také požiadavky. "Myslím si, že má o sebe (vyššiu) mienku. Veľmi som ho chcel, ale vzhľadom na jeho vek a predchádzajúce zdravotné problémy sme to nechceli (splniť). Avšak správal sa fér. Každý má nejakú predstavu, buď ju splníte, alebo nie. U mňa platí, že keď niekoho oslovím a necítim z neho tú túžbu hrať za Jablonec, tak nejdem do toho. Som radšej, keď sa peniaze riešia akoby pod čiarou, nie ako prvé," dodal Pelta, podľa ktorého nesúlad panoval vo forme transferu. Bakoš, ktorému v lete vyprší zmluva, chcel prestup, kým majiteľ Jablonca hosťovanie.

Záujem o angažovanie 31-ročného Bakoša, ktorý na jeseň v drese Viktorie veľa príležitostí nedostával, nedávno potvrdil aj tréner Slovana Bratislava Jozef Chovanec.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.