Kampaň Aliancie za rodinu pred referendom bude zameraná najmä na deti

Na snímke občianski aktivisti Hrdí na rodinu, ktorí pred budovou Národnej rady SR v Bratislave, archívne foto Foto: TASR/Eduard Fašung

Bratislava 9. januára (TASR) – Deti v tom majú jasno a Rozhodujeme o budúcnosti detí sú heslami kampane Aliancie za rodinu (AZR), ktorá ju pred februárovým referendom spustila tento týždeň. Zameraná bude najmä na deti a ich právo mať mamu i otca. Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave to vyhlásili zástupcovia AZR, ktorá referendum o ochrane rodiny iniciovala.

"V dnešnej dobe sme svedkami, že sa zabúda na to najcennejšie, a to sú deti. V našej kampani preto budeme hovoriť najmä o nich, že majú právo na otca a mamu, na ich lásku," vysvetlil Anton Chromík z AZR. Podľa jeho slov by sa mala rodina a deti dostať opäť do centra spoločnosti.

Aliancia chce kampaň viesť v televízii, rozhlase, v tlačových médiách, na bilbordoch, ale aj na internete. Bude ju financovať prostredníctvom darcov a zbierok jej podporovateľov. Podľa Anny Verešovej z AZR sa doteraz podarilo na tento účel vyzbierať viac ako 63.000 eur, no očakáva sa, že táto suma môže ešte vzrásť. "V diskusii sme aj s ďalšími dvoma európskymi nadáciami, aby našu kampaň podporili," podotkla Verešová.

Jeden z hovorcov aliancie Peter Kremský tvrdí, že napriek všetkým podpásovým ťahom bude AZR viesť férovú a slušnú diskusiu. "Máme právo žiadať férovú diskusiu, poďme diskutovať vecne o podstate referenda," povedal.

Referendum o ochrane rodiny vyhlásil prezident SR Andrej Kiska na 7. februára. Občania sa v ňom budú môcť vyjadriť k trom otázkam - či súhlasia s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou; či súhlasia s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebola umožnená adopcia a následná výchova detí a či súhlasia s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo samotné deti nesúhlasia s obsahom vyučovania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.