Ištok si za podávanie pervitínu a znásilňovanie Sandry odsedí 10 rokov

Krajský súd v Bratislave odsúdil v stredu 14. januára 2015 známeho bratislavského násilníka a drogového dílera Milana Ištoka (na snímke uprostred) na 10-ročný trest odňatia slobody. Foto: TASR - Ivan Kríž

Bratislava 14. januára (TASR) - Na súhrnný desaťročný nepodmienečný trest odňatia slobody odsúdil dnes senát Krajského súdu (KS) v Bratislave Milana Ištoka v mediálne známej kauze týrania a obmedzovania slobody Sandry R. v bratislavskom Pentagóne.

KS tak dnes na svojom verejnom zasadnutí zrušil posledný verdikt Okresného súdu Bratislava II zo septembra 2014, ktorý ho odsúdil na šesťročný trest odňatia slobody. Trest si má Ištok odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. V tejto kauze vyniesol Okresný súd v Bratislave II od roku 2009 už štyri rozličné rozsudky. Prokurátorka pre násilníka žiadala dnes desaťročný trest odňatia slobody a obhajca zase trest menší ako šesť rokov. Ištok bol doteraz sedem razy súdne trestaný - za krádeže, drogovú činnosť a násilnosti. "Máte masívne sklony k páchaniu drogovej, majetkovej, násilnej a inej trestnej činnosti. Prevýchova u vás je znížená na minimum," uviedol dnes okrem iného predseda senátu KS. Odvolací súd dnes zrušil predchádzajúce rozsudky. Voči dnešnému verdiktu nie je možné sa odvolať.

Milana Ištoka za prípad Sandry, ktorý sa odohral v apríli 2008, predtým odsúdil Okresný súd Bratislava II v polovici novembra 2012 na desaťročný súhrnný nepodmienečný trest. Následne 39-ročného muža, ktorý bol známy svojou trestnou činnosťou v častiach Vrakuňa a Podunajské Biskupice, súdili za drogovú trestnú činnosť a krádeže. Rozsudok z 13. novembra 2012 nebol právoplatný, keďže sa voči nemu odvolali tak obžalovaný, ako aj dozorujúca prokurátorka. Tá žiadala pre neho 15-ročný trest. Senát nižšieho súdu v novembri pred dvoma rokmi mu uložil súhrnný trest a zrušil predchádzajúce rozsudky súdov v Dunajskej Strede a tiež OS Bratislava II, kde obžalovaného súdili za krádeže a drogovú činnosť.

Podľa rozsudku Sandru R. bil, kopal do nej, opakovane ju znásilňoval, pálil jej vlasy, podával jej pervitín, čím jej spôsobil ťažkú ujmu na zdraví. Už v septembri 2009 nižší súd Ištoka v prípade znásilňovania a obmedzovania a týrania vtedy 17-ročnej Sandry odsúdil na 13-ročné väzenie v ústave na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. KS však vec vrátil na Okresný súd Bratislava II na opätovné prerokovanie pre závažné procesné pochybenia spočívajúce najmä v porušení kontradiktórnosti procesu, ako aj nedostatkoch v skutkových zisteniach. Potom ho nižší súd v roku 2010 odsúdil na šesťročný trest odňatia slobody. KS však vec vrátil opäť na nižší súd, kde sa na niektoré pojednávania obžalovaný nedostavil. Ešte pred týmto prípadom ho iný sudca Okresného súdu Bratislava II súdil v inej drogovej kauze a kauze iného znásilnenia. Prokurátor považoval pôvodný 13-ročný trest za mierny a žiadal pre Ištoka 15 rokov odňatia slobody.

Podľa obžaloby Ištok uniesol dievča Sandru z autobusovej zastávky na Gagarinovej ulici v Bratislave a autom ho odviezol do neslávne známej bytovky Pentagón, kde ho nadrogoval, týral a mučil. Mladej žene sa podarilo po troch týždňoch ujsť, skončila s polámanými rebrami a nosom, modrinami, bodnými ranami a popáleninami od cigariet. Mal jej tiež páliť vlasy, biť ju tĺčikom na mäso a trikrát denne jej podávať pervitín, aby necítila bolesť. Dievča je rodinnou príslušníčkou bývalého známeho slovenského politika a bývalého herca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.