V Belgicku zatkli 13 podozrivých z terorizmu, našli zbrane i uniformy

Členovia špeciálnej policajnej jednotky strážia ulicu počas protiteroristickej operácie v meste Verviers na východe Belgicka 15. januára 2015. Dvaja zabití pri protiteroristickej operácii v meste Verviers na východe Belgicka boli bojovníci za džihád, ktorí sa vrátili z bojísk v Sýrii. Uviedla to tlačová agentúra Belga, podľa ktorej členovia tejto teroristickej bunky plánovali útoky na ciele v Bruseli podobné útokom z minulého týždňa v Paríži. Belgická rozhlasová a televízna stanica RTBF už vo večerných hodinách oznámila, že zásah protiteroristického komanda proti teroristickej bunke vo Verviers, ktorý sa odohral krátko pred 18.00 h, si vyžiadal dve obete a jedného zraneného. Na oficiálnej tlačovej konferencii federálnej polície neskôr potvrdili, že policajné sily nehlásia žiadne straty ani zranenia.K zabitiu podozrivých došlo počas prestrelky na uliciach v okolí železničnej stanice tohto 55-tisícového mesta, keď sa bránili zatknutiu. Foto: TASR/AP

Brusel 16. januára (TASR) - Trinásť osôb zatkla belgická polícia počas protiteroristického zásahu proti podozrivým džihádistom, informovala agentúra DPA.

Identifikácia dvoch zastrelených podozrivých vo východobelgickom meste Verviers stále prebieha, uviedol hovorca bruselskej prokuratúry Eric van der Sypt. Vo Vierviers sa okrem iného našli samopaly typu Kalašnikov AK47, munícia, výbušniny a policajné uniformy.

Hovorca podľa DPA potvrdil predchádzajúce informácie, že boli v Belgicku plánované atentáty proti polícii. Ako spresnil, neexistuje zjavné spojenie medzi minulotýždňovými útokmi islamských extrémistov v Paríži, píše agentúra Reuters.

Dvaja zabití pri protiteroristickej operácii v meste Verviers boli bojovníci za džihád, ktorí sa vrátili z bojísk v Sýrii. Uviedla to tlačová agentúra Belga, podľa ktorej členovia tejto teroristickej bunky plánovali útoky na ciele v Bruseli podobné útokom v Paríži.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.