Lavrov: Spoločný boj proti terorizmu pokračuje i napriek nezhodám

Sergej Lavrov Foto: TASR/AP

Moskva 21. januára (TASR) - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov dnes uviedol, že Rusko pokračuje so Západom v boji proti terorizmu aj napriek napätiu v ich vzťahoch kvôli Ukrajine.

Na dnešnej tlačovej konferencii v Moskve Lavrov spresnil, že ruské tajné služby sú v kontakte s tajnými službami vo Francúzsku, kde počas policajnej operácie v utorok zadržali piatich ruských občanov pôvodom z prevažne moslimského Čečenska.

Lavrov v súvislosti s tým nespresnil, či informácie, ktoré viedli k zadržaniu podozrivých ruských občanov, poskytlo Francúzsku Rusko. Dodal len, že v boji proti terorizmu a ďalšími hrozbami Rusko spolupracovalo aj s inými krajinami, nešpecifikoval však, o ktoré štáty ide.

Agentúra AP konštatovala, že napriek napätiu vo vzťahoch medzi Ruskom a Západom ruský prezident Vladimir Putin vyjadril veľmi rýchlo sústrasť na 12 obeťami útoku na parížsku redakciu satirického týždenníka Charlie Hebdo a uviedol, že Moskva je pripravená pomôcť Francúzsku v boji s terorizmom.

Šéf ruskej diplomacie označil dnes boj proti terorizmu za jednu z priorít Ruska. Informoval, že Rusko navrhlo urobiť pod vedením OSN analýzu všetkých rizík na Blízkom východe a na severe Afriky, a to v celej ich komplexnosti. Spresnil, že návrh Ruska bol prijatý a pracuje sa na jeho realizácii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.