M. LAJČÁK: S Chorvátskom nás spája viac než iba dovolenky

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Foto: TASR

Bratislava 21. januára (TASR) - Slovenská diplomacia v uplynulom období so záujmom sledovala vnútropolitický vývoj v Chorvátsku, ako aj kampaň pred prezidentskými voľbami, v ktorých zvíťazila Kolinda Grabar Kitarović. Chorvátsko ako najnovšia členská krajina EÚ a zároveň niekdajší člen bývalej Juhoslávie má unikátnu pozíciu a potenciál ovplyvňovať vnútrospoločenské procesy v prospech európskej perspektívy celého regiónu. Odznelo to dnes (21. januára 2015) na stretnutí podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s podpredsedom parlamentu Chorvátskej republiky Nenadom Stazićom, ktorý je na návšteve Slovenska.

"Naše krajiny spája viac než iba dovolenky slovenských turistov na Jadrane. Je dobré, že rozvíjame nielen dvojstranné vzťahy, ale že komunikujeme aj v nadnárodnom formáte V4+ osobitne o otázkach celoeurópskeho významu," povedal minister M. Lajčák.

V ďalšej diskusii sa partneri dotkli aj aktuálnych tém svetového diania vrátane Ukrajiny, situácie na Balkáne s osobitným dôrazom na vývoj v Srbsku a v Bosne a Hercegovine, a perspektívy ich začlenenia do EÚ.

TASR informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.