Šelmy zo zoo si zarábali ako módni návrhári

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 24. januára (TASR) – Šelmy z bratislavskej zoologickej záhrady sa zahrali na módnych návrhárov. Do výbehu im totiž dali vlani na jeseň kusy džínsoviny, s ktorými sa zvieratá mesiac hrali a trhali ich. Tiger, lev, leopard, jaguár a medveď tak pomohli vytvoriť osem originálnych džínsov.

"Leopardica Nimali, samica jaguára Laima, tigrica Shilang, levica Jawa, ale aj medveď Félix si z džínsov urobili svoje obľúbené hračky. Džínsovinu trhali, čím na nej vytvárali diery, škrabance a unikátne značky," priblížila agentúra manifest 360, ktorá prišla s týmto nápadom do bratislavskej zoo. "Ideou bolo vyrobiť netradičné oblečenie, ktoré by spoluvytvárali samotné šelmy," dodala.

Keď džínsy z výbehov vybrali, vyčistili ich a odovzdali do rúk módnej návrhárke. Tá z nich počas decembra a januára vytvorila osem originálnych džínsov. Noví majitelia nájdu na zadnej strane etiketu so zvieraťom, ktorý džínsovinu trhal.

Výťažok z predaja týchto kúskov poputuje zvieratám do bratislavskej zoo. Ročné náklady na chov jaguára sú totiž vyše 1100 eur, tigra viac ako 1300 eur a levy vyžadujú 1600 eur ročne.

Organizátori akcie sa inšpirovali projektom čínskej dobročinnej organizácie Mineko Club.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.