Piatich mužov predbežne obvinili z členstva v džihádistickej skupine

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Paríž 31. januára (TASR) - Francúzske úrady vzniesli predbežné obvinenia voči piatim mužom podozrivým z členstva v skupine verbujúcej džihádistov v mestečku Lunel na juhu krajiny, z ktorého viacerí mladí ľudia odišli bojovať do Sýrie a Iraku.

Hovorkyňa parížskej prokuratúry dnes oznámila, že muži vo veku 26 až 44 rokov čelia predbežným obvineniam zo zločinného spolčovania sa okrem iného s cieľom uskutočniť teroristické útoky. Zadržaní ostávajú vo väzbe.

Rozhodnutie prišlo po tom, ako policajti tri dni vypočúvali päticu mužov, ktorých bezpečnostné zložky zadržali v súvislosti so sieťou islamistov v meste Lunel severovýchodne od Montpellieru. Podľa úradov najmenej šesť ľudí z mesta Lunel zahynulo v uplynulých mesiacoch v Iraku a Sýrii.

Francúzske úrady nenaznačili, že by podľa nich existovalo spojenie medzi týmito podozrivými a teroristickými útokmi, ku ktorým došlo začiatkom januára v Paríži.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.