Svetové TOUR koncertov Ennia Morricone slávnostne odštartovalo

Foto: JVS Group

Bratislava 3. februára (OTS) - Celosvetovo uznávaný taliansky filmový skladateľ Ennio Morricone zahájil svoje doteraz najväčšie svetové turné v nedeľu 1.februára v Ziggo Dome v Amsterdame, kde vypredal halu pre 12 500 ľudí, za veľkolepých ovácií stojacich fanúšikov a s niekoľkými prídavkami skladieb.

Koncert v Amsterdame ohlásil začiatok plánovaného a toľko prekladaného turné, ktorého sa jeho fanúšikovia dočkali po takmer ročnej rekonvalescencie zo zranenia chrbtice.
Maestro Morricone sa zastaví v 20 veľkých európskych mestách ako sú Brusel, Londýn, Dublin, Berlín, Praha, Krakov, Zürichu, Stuttgart, Bratislava, Nice, Toulouse, Nantes, Lyon, Strassbourg, Lille, Luxembursko, Oberhausen, Hamburg a Frankfurt.

Jeden z najplodnejších a najobľúbenejších hudobných skladateľov v histórii filmovej hudby, Ennio Morricone zhodnotil repertoár najväčších diel svojej 50-ročnej kariéry.
Počas celého turné ho bude doprevádzať Český národný symfonický orchester a 76 spevákov z polyfonického zboru Kodaly z Maďarska.
Hosťami jeho koncertov bude talianska sólistka Susanna Rigacci(soprán).

Pár dní pred začatím turné sa objavil aj v Prahe, kde usilovne skúšal kompletný program skladieb s Českým národným symfonickým orchestrom.

Ennio Morricone zložil hudbu k viac ako 500 filmom a televíznym seriálom. Je jediný filmový skladateľ v histórii vôbec, ktorý dostal čestného Oscara za svoje celoživotné dielo. Medzi najznámejšie hity jednoznačne patria melódie k filmom Vtedy na Západe, Vtedy v Amerike, Pre hrsť dolárov, Nepodplatiteľní, Misia, Kino Raj, Najlepšia ponuka a mnoho iných.
Morriconeho melódia z filmu Dobrý, zlý a škaredý vedie stále na 2. mieste v Top 200 rebríčku najlepších filmových soundtrackov vôbec.

Morricone, ktorý je vďaka nezabudnuteľným filmovým melódiám pre mnohých obdivovateľov stále na výslní, hovorí:

"Cítim veľké napätie na každom koncerte. Znamená to pre mňa veľmi veľa,vidieť v sále veľké a veľkorysé publikum. Byť obklopený toľkými priateľmi. Je to oslava! Nikdy by som si nemohol priať lepší začiatok môjho turné a veľmi sa teším na stretnutie so svojimi fanúšikmi aj v ostatných mestách!"

Ennio Morricone TOUR – LIFE IN MUSIC 2015
01.02. AMSTERDAM Ziggy Dome
03.02. BRUSEL PALAIS 12
05.02. LONDÝN o2
07.02. DUBLIN O2 ARENA
10.02. O2 WORLD BERLIN
12.02. PRAHA O2 ARENA
14.02. Krakow Krakow ARENA
17.02. ZURICH Hallenstadion
18.02. STUTTGART Schleyerhalle
20.02. BRATISLAVA SLOVNAFT ARENA
07.03. MILAN Mediolanum FORUM
12.03. NICE PALAIS Nikaia
14.03. ZENITH TOULOUSE
16.03. ZENITH NANTES
18.03. LYON HALLE Tony Garnier
20.03. Strassbourg ZENITH
22.03. LILLE ZENITH
24.03. LUXEMBURSKO Coque
26.03. Oberhausen Koenig, Plzeňského ARENA
28.03. HAMBURG O2 World
30.03. FRANKFURT Festhalle

V Bratislave ho budeme môcť vidieť v Slovnaft Arene už 20. februára!
Všetky zakúpené vstupenky na predchádzajúce termíny zostávajú platné na koncert Ennio Morricone, ktorého termín je 20. februára 2015.
Posledné vstupenky ešte stále v predaji v sieti Ticketportal alebo na www.ticketportal.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.