Pápež František sa opäť prihovoril Slovákom, aby bránili rodinu

Pápež František Foto: TASR

Bratislava 4. februára (TASR) - Pápež František opäť povzbudil Slovákov, aby pokračovali v úsilí brániť rodinu ako životodarnú bunku spoločnosti. Pozdrav Svätého Otca zaznel dnes počas pravidelnej generálnej audiencie vo Vatikáne. Informuje o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

"Pozdravujem slovenských pútnikov a prostredníctvom nich chcem vyjadriť moju podporu cirkvi na Slovensku, povzbudiac všetkých pokračovať v zápase na obranu rodiny, životodarnej bunky spoločnosti," povedal pápež počas generálnej audiencie.

Svätý Otec sa v súvislosti s nadchádzajúcim referendom o ochrane rodiny prihovoril Slovákom aj vo štvrtok 22. januára počas rannej svätej omše v kaplnke Domu sv. Marty vo Vatikáne, na ktorej sa zúčastnili mladí Slováci. František vtedy ocenil pozornosť, aká sa na Slovensku venuje úsiliu na ochranu hodnoty rodiny. Zároveň Slovákov v tomto smere povzbudil k odvahe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.