Ochrankyňa gepardov Fenningerová nie je na párty, so zlatom do postele

Rakúska zjazdárka Anna Fenningerová sa teší v cieli super-G na Majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní v stredisku Beaver Creek v americkom štáte Colorado 3. februára 2015. Foto: TASR/AP

Vail/Beaver Creek 4. februára (TASR) - Rakúskej lyžiarke Anne Fenningerovej sa v utorok nechcelo vstávať z postele, hoci na programe MS v Beaver Creeku pri Vaile bol jej obľúbený super-G. A APA dodáva, že na konci dlhého, vzrušujúceho a vyčerpávajúceho dňa sa už ako nová a na šampionáte v USA prvá šampiónka túžila čo najskôr do perín vrátiť. Raz darmo - angažovaná ochrankyňa gepardov nie je žiadny párty-tiger.

Zjazdárka alpskej veľmoci číslo jeden sa v rozhovoroch po zisku zlata síce netvárila nezúčastnene, ale vo výraze jej predsa chýbala väčšia emócia. "Dosah môjho úspechu si asi uvedomím s odstupom času," tvrdí žena, ktorá má v najmladšej alpskej disciplíne tituly z oboch vrcholných podujatí. V histórii alpského lyžovania sa z roka na rok takéto niečo nepodarilo všetkým superstar. Chorvátka Janica Kosteličová to v roku 2003 dosiahla v slalome i kombinácii. Švajčiarka Vreni Schneiderová tento husársky kúsok predviedla práve vo Vaile, na MS v roku 1989 nadviazala na olympijské triumfy v oboch točivých disciplínach zlatom v obrovskom a striebrom v špeciálnom slalome.

Napríklad v opačnom garde, teda najprv zlato na MS a potom na ZOH, to predviedla v zjazdoch rokov 2009 a 2010 Američanka Lindsey Vonnová, v utorok v super-G tretia. To Švédka Anja Pärsonová, 8-násobná zlatá medailistka z vrcholných podujatí, získala jediný olympijský titul v slalome v roku 2006 a o rok v domácom Aare dobyla tituly tri, ale nie ten slalomový - v hustých bránkach skončila tretia, len 16 stotín za víťaznou Češkou Šárkou Záhrobskou (dnes Strachovou).

To Annemarie Moserová-Pröllová dokázala obe zlatá vyhrať v jednom roku. Pravda, na tom istom svahu a v tom istom čase, lebo v jej ére (zjazd 1980) sa za olympijské výkony dávali aj pocty za MS. Práve legendárna Rakúšanka bola v utorok večer coloradského času v Rakúskom dome najviac konfrontovaná so svojou 25-ročnou nasledovníčkou. Fenningerová sa s ňou skromne odfotila, rozdelila sa s darovanou tortou a pred skorým odchodom na hotelovú izbu poskytla ešte pár "nadstavbových" rozhovorov. "Nebudem tajiť, som aj unavená. To som vlastne bola už ráno a vôbec som sa necítila v pretekárskom režime. Bez nálady, ale snažila som sa zostať pokojná, aby som ušetrila energiu, ktorú som všetku chcela vraziť do majstrovskej jazdy. Som veľmi rada, lebo olympijské zlato je hodnotovo nad všetkými inými športovými poctami, ale vnútorne cítim, že pre dnešný titul som musela spraviť ešte viac a to si nesmierne cením - zostať na vrchole a dokázať to v jednej jazde. Myslím, že som teraz pripravená na ešte viac," konštatovala Fenningerová, ktorá medzi favoritky patrí aj v ďalších troch disciplínach - v zjazde i v obrovskom slalome je vo Svetovom pohári priebežne druhá a v kombinácii získala v roku 2011 na MS zlato.. Univerzálna vlaňajšia celková víťazka SP, ktorá okrem seriálu dokáže ovládnuť aj lyžiarske "jednorázovky".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.