Jordánsky kráľ Abdalláh sľúbil tvrdú vojnu proti Islamskému štátu

Jordánsky kráľ Abdalláh II. Foto: TASR/AP

Ammán 5. februára (TASR) - Jordánsky kráľ Abdalláh II. prisľúbil viesť "tvrdú" vojnu proti džihádistickej organizácii Islamský štát (IS) po tom, čo jej militanti upálili zajatého jordánskeho pilota zaživa v klietke a zverejnili aj videozáznam tejto vraždy. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Abdalláh prerušil návštevu USA a v stredu konzultoval s vojenskými veliteľmi krajiny formu reakcie na tento čin islamistov. Jordánsko je súčasťou Američanmi vedenej aliancie, ktorá bombarduje ciele IS v Sýrii už zhruba päť mesiacov.

Jordánsky kráľ vo vyhlásení uviedol, že jeho krajina vedie proti militantom "vojnu princípov". Odpoveď Ammánu na brutálne zavraždenie pilota bude podľa neho "tvrdá, pretože táto teroristická organizácia nebojuje len proti nám, ale aj proti islamu a jeho hodnotám".

Abdalláh ďalej prisľúbil udrieť na militantov "tvrdo v samom centre ich bášt", cituje AP.

Jordánski predstavitelia nepredstavili podrobnosti reakcie svojej krajiny, uviedli však, že budú úzko spolupracovať so svojimi spojencami z koalície proti IS.

Vysokopostavení členovia amerického Kongresu medzitým vo Washingtone vyzvali na zvýšenú americkú vojenskú podporu Jordánsku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.