Ukrajina:Proruskí povstalci a vládne sily vytvoria humanitárny koridor

Ilustračné foto Foto: TASR

Doneck 6. februára (TASR) - Proruskí povstalci na Ukrajine dnes oznámili, že dosiahli dohodu s vládnymi silami o vytvorení humanitárneho koridoru, ktorým evakuujú civilistov z ohniska bojov. Informovala o tom agentúra AP.

Tento krok prišiel v čase, keď sa nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Francois Hollande chystajú navštíviť Moskvu a viesť tam rozhovory s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Pred týmto moskovským stretnutím rokovali o svojom mierovom pláne aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

Vodcovia proruských povstalcov dnes oznámili, že dosiahli dohodu s ukrajinskými úradmi, umožňujúcu evakuáciu civilistov z mesta Debaľceve, dôležitého železničného uzla na východe Ukrajiny, ktoré sa v posledných týždňoch stalo centrom bojov pre svoju strategickú polohu.

Od začiatku bojov vlani v apríli medzi ukrajinskými vládnymi silami a proruskými povstalcami zahynulo už vyše 5300 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.