V Salzbursku zastavili divoké budovanie obchodných centier

Budúce nákupné centrum Foto: www.textilzeitung.at

Salzburg 7. februára (TASR) - Rakúska spolková krajina Salzbursko sa rozhodla postupovať dôrazne proti divokému budovaniu obchodných priestorov "na zelenej lúke". Informuje o tom APA. Z 23 investičných zámerov na postavenie obchodných centier alebo ich rozšírenie schválili úrady len pár, uviedla referentka úradu pre územné plánovanie Astrid Rösslerová.

Rozhodnutie je reakciou na aktuálnu štúdiu o budovaní obchodnej siete v spolkovej krajine. Od roku 2000 v nej pribudlo 185.000 štvorcových metrov predajnej plochy. Okrem výnimiek sa obchodné centrá budovali na "zelenej lúke". Štúdia spoločnosti CIMA, ktorá porovnala úroveň obchodnej siete v rokoch 2004/2005 s jej súčasným stavom, ďalej odhalila, že väčšina nových obchodných priestorov pribudla v oblastiach, v ktorých došlo k poklesu počtu obyvateľov.

Budovanie obchodných centier na okrajoch miest vyvoláva nové problémy v doprave, strácajú sa možnosti chodiť na nákupy pešo, pustnú mestské centrá. V Salzbursku si vytýčili cieľ oživiť ich. Autor štúdie Roland Murauer uviedol, že sa zámer môže splniť do piatich až siedmich rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.