Stredoškoláci sa dnes stretnú s inšpiratívnymi osobnosťami

Na snímke Juraj Draxler. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 7. februára (TASR) - Stredoškoláci sa môžu dnes v rámci konferencie TEDx stretnúť s inšpiratívnymi osobnosťami. O budúcnosti vyučovania na Slovensku bude s nimi hovoriť aj minister školstva Juraj Draxler. Podujatie sa uskutoční v bratislavskom V-klube.

TEDx prinesie prednášky a workshopy na témy: Evolúcia školy, Z nápadu do reality či Študuj v zahraničí zadarmo. Minister školstva sa bude so študentmi rozprávať o vysokej škole budúcnosti. Predstaví im virtuálne univerzity a aj spôsob, ako sa nich budú študenti vzdelávať a či vôbec bude treba chodiť o 20 rokov do školy.

Hlavnou témou podujatia je "Power in YOUth" - sila a energia, ktorá sa nachádza v mladých ľuďoch. Organizátorom konferencie TEDx je občianske združenie ID Space Team a finančne ju podporilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Na prednášky a workshopy sa prihlásilo 150 stredoškolákov z celého Slovenska.

TASR o tom informovala Monika Hucáková z ministerstva školstva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.