Počas nočných protestov postrelili vo Fergusone dvoch policajtov

Vyšetrovateľ svieti na helmu postreleného policajta na mieste činu vo Fergusone vo štvrtok 12. marca 2015. Foto: TASR/AP/Jeff Roberson

Ferguson 12. marca (TASR) - Dvoch policajtov postrelili v noci nadnes pred policajnou stanicou počas protestu v americkom meste Ferguson v štáte Missouri, v ktorom vlani zabil belošský policajt mladého Afroameričana. Informácie priniesla agentúra Reuters.

Podľa šéfa policajného oddelenia v okrese St. Louis Colonela Jona Belmara, policajta z oddelenia vo Webster Groves zasiahla guľka priamo do tváre, zatiaľ čo policajta z okresu St. Louis postrelili do ramena.

Belmar zároveň potvrdil, že obaja zranení sú pri vedomí a pod lekárskym dohľadom v miestnej nemocnici.

Dôstojník hliadkuje pred sídlom polície vo Fergusone po protestoch v noci na štvrtok 12. marca 2015, počas ktorých postrelili dvoch policajtov. Foto: TASR/AP/Jeff Roberson

Policajtov vo Fergusone postrelili okolo polnoci počas demonštrácie pred policajnou stanicou. Po vypálení najmenej troch výstrelov utieklo niekoľko desiatok ľudí z miesta činu s výkrikmi "Zasiahli policajta!", uviedol fotograf agentúry Reuters, ktorý sa v tom čase nachádzal na mieste protestov. Polícia sa dosiaľ k presnému priebehu udalostí nevyjadrila.

Desiatky demonštrantov sa zhromaždili pred fergusonským policajným oddelením len niekoľko hodín po tom, ako odstúpil zo svojho postu miestny policajný šéf Thomas Jackson.

Jackson je pritom ďalším miestnym predstaviteľom, ktorý odstúpil v reakcii na správu z vyšetrovania ministerstva spravodlivosti USA, ktorá odhalila rasovú zaujatosť polície vo Fergusone.

Pred Jacksonom rezignovali aj manažér mesta Ferguson John Shaw a sudca mestského súdu Ronald Brockmeyer.

Zastrelenie 18-ročného Michaela Browna vyvolalo v USA vlnu protestov a násilia. Afroameričania a ďalší obyvatelia Fergusonu žiadali trestné stíhanie policajta Darrena Wilsona za vraždu alebo zabitie. Jeho zástancovia však tvrdili, že strieľal v sebaobrane.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.