Borec nepočkal na Pellegriniho v Ázii pre program v Národnej rade SR

Na snímke minister spravodlivosti SR Tomáš Borec Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 21. marca (TASR) – Krátko po návrate z týždennej pracovnej cesty vo Vietname sa minister spravodlivosti SR Tomáš Borec (nominant Smeru-SD) vydá opäť do Ázie. Ako člen delegácie predsedu Národnej rady SR Petra Pellegriniho dnes odcestuje do Južnej Kórey.

Na oficiálnej návšteve Vietnamu bol Borec od 11. marca spolu s prvým námestníkom generálneho prokurátora René Vanekom a poradcom predsedu vlády SR Le Hong Quangom. Zo služobnej cesty sa vrátil v stredu (18.3.) v noci a hneď vo štvrtok ráno zamieril do parlamentu. Hovorkyňa rezortu spravodlivosti Alexandra Donevová vysvetlila, že v Ázii neostal a nepočkal na Pellegriniho delegáciu pre program v Národnej rade SR.

"Vo štvrtok (19.3.) bol minister v parlamente, kde v pléne prekladal novelu Občianskeho súdneho poriadku a zákon o kontrole výkonu niektorých rozhodnutí technickými prostriedkami," priblížila Donevová. Nový zákon zavádza pravidlá pre používanie monitorovacích náramkov pre odsúdených.

V rámci pracovnej cesty do kórejského Soulu, ktorá potrvá do stredy (25.3.), by sa mal Borec stretnúť so svojím rezortným partnerom, ministrom spravodlivosti Hwang Kyo-ahnom. Podľa informácie rezortu spravodlivosti by mali rokovať o spolupráci ministerstiev a aktuálnych otázkach v oblasti fungovania justície a jej elektronizácie.

Vo Vietname sa Borec stretol s ministrom spravodlivosti Ha Hung Cuongom, s ktorým rokoval o spolupráci v oblasti justičnej reformy a vzdelávania sudcov. Ministri podpísali plán spolupráce na roky 2015 a 2016. Boreca prijal predseda vlády Vietnamu Nguyen Tan Dung, predseda najvyššieho súdu Truong Hoa Binh a stretol sa aj s vedením Vietnamskej advokátskej komory.

Druhý deň (12.3.) návšteva Boreca pokračovala rokovaním s generálnym prokurátorom Vietnamu, vedúcimi predstaviteľmi Národného zhromaždenia, Riadiaceho výboru pre právnu reformu a Programu EÚ pre justičné partnerstvo. Naplánovaná bola aj prednáška na tamojšej právnickej fakulte a stretnutie s predstaviteľmi Spoločnosti vietnamsko-slovenského priateľstva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.