Demilitarizovanú zónu medzi KĽDR a Južnou Kóreou zachvátil požiar

Vstupné brány do severokórejského mesta Kesong, archívne foto. Foto: TASR/AP

Soul 23. marca (TASR) - Demilitarizovanú zónu (DMZ), ležiacu medzi KĽDR a Južnou Kóreou, zachvátil dnes prírodný požiar. Ničivý živel vypukol na severokórejskej strane a silný vietor ho rozdúchal cez túto ťažko opevnenú štátnu hranicu aj na územie Južnej Kórey, informovala agentúra Reuters.

Na južnej strane DMZ bojovalo s požiarom približne 50 hasičov a tri vrtuľníky. Podľa činiteľov z juhokórejského pohraničného mesta Pchadžu si požiar, ktorého príčina nebola bezprostredne známa, nevyžiadal nijaké obete. Prístup do tejto stráženej oblasti je za normálnych okolností prísne obmedzený.

Situácia si vyžiadala aj pozastavenie cezhraničného pohybu do priemyselného komplexu Kesong, ktorý spoločne prevádzkujú oba štáty. Jeho juhokórejskí pracovníci sa v dôsledku požiaru nemohli dostať dnu ani von z továrne, nachádzajúcej sa na území KĽDR tesne za hranicami, potvrdil Soul.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.