Prievidzkým policajtom pomáhajú po novom aj malé kamery v autách

Už približne mesiac pomáhajú príslušníkom Mestskej polície (MsP) Prievidza pri výkone služby aj malé kamery v hliadkových vozidlách. MsP ich zakúpila zo svojho rozpočtu, dovedna stáli 888 eur. Na snímke koordinátor prevencie MsP Prievidza Vít Zajac, na čelnom skle vozidla minikamera. Foto: TASR/Alexandra Moštková

Prievidza 23. marca (TASR) - Už približne mesiac pomáhajú príslušníkom Mestskej polície (MsP) Prievidza pri výkone služby aj malé kamery v hliadkových vozidlách. MsP ich zakúpila zo svojho rozpočtu, dovedna stáli 888 eur.

"Minikamery sú osadené v štyroch hliadkových služobných vozidlách, ktoré boli namontované do priestoru spätného zrkadla a monitorujú dianie pred vozidlom," uviedol pre TASR koordinátor prevencie MsP Prievidza Vít Zajac.

Priblížil, že kamery môžu policajtom pomôcť pri viacerých udalostiach. "Jednak je to na zaznamenanie okolností služobného zákroku, ktorý sa deje pred vozidlom, a tiež dokumentovanie rôznych priestupkov, ktoré hliadka zistí počas služby v meste, kedy by sa tieto veci nedali zaznamenať inak. V podstate zaznamená okamžite správanie vodiča, ktorý sa pohybuje pred služobným autom alebo oproti nemu, keď sa dopustí priestupku. Kým by hliadka priestupok zdokumentovala, neskôr by sa nemohol ani prejednať," ozrejmil.

Tieto zariadenia, ako pokračoval Zajac, snímajú tiež príjazd na služobný zákrok a okolnosti, ktoré mu predchádzajú. "V neposlednom rade kamera slúži aj na prípadné vyhodnotenie služobného zákroku," dodal.

MsP v Prievidzi nie je jedinou, ktorá pri výkone činnosti používa kamery. Kým v Prievidzi majú tie, ktoré sledujú dianie pred vozidlom, iné polície používajú kamery snímajúce dianie vo vozidle, monitorujú prevážané osoby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.