Alojz Hlina by mal vstúpiť do klubu KDH

Alojz Hlina Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 24. marca (TASR) - Nezaradený poslanec Národnej rady SR Alojz Hlina by mal vstúpiť do poslaneckého klubu KDH. Hlinov záujem potvrdil TASR šéf klubu Pavol Abrhan. Hlina sa k tomu vyjadrovať nechce. Ako prvý priniesol informáciu portál topky.sk.

Abrhan informoval kolegov v KDH, že Hlina požiadal o vstup do klubu. Abrhan je za. "Budem jeho prijatie do klubu podporovať," povedal. Naposledy do klubu vstúpil Jozef Mikuš, ktorý dovtedy pôsobil v SDKÚ-DS.

Hlina už vlani spolupracoval s KDH, no do klubu má vstúpiť až teraz. Kresťanských demokratov napriek tomu zastupuje v branno-bezpečnostnom parlamentnom výbore. Hlina sa netají konzervatívnejšími názormi, ktorými je si s KDH blízky.

"Spolupracovali sme na praktických riešeniach pre ľudí, najmä slabých a chudobných - proti úžere, proti likvidačným exekúciám majetku dôchodcov a oklamaných spotrebiteľov, za ochranu subdodávateľov, proti zlým rozhodnutiam vlády," opísal ešte vlani spoluprácu Hlina, podľa ktorého je rozumné spájať sily v takomto úsilí.

Hlina má vlastnú stranu Občania. Zaregistroval ju vlani. Chce ju budovať na hodnotovom základe. "Našou hodnotou, našou DNA bude spravodlivá súťaž. Najlepší nech vyhrávajú. V takej spoločnosti chceme žiť a takú aj vytvárať. A pre takú myšlienku budeme hľadať ľudí," vyhlásil Hlina.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.