Krasokorčuľovanie MS: Bez viacerých obhajcov a s triom Slovákov

Slovenský tanečný pár Federica Testová a Lukáš Csölley vystupujú počas krátkeho programu tanečných párov na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní v Budapešti 15. januára 2014. Foto: TASR/MTI

Šanghaj 24. marca (TASR) - Na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní v čínskom Šanghaji sa zúčastní 164 korčuliarov z 37 členských krajín Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU). Na šampionáte, ktorý štartuje v stredu, budú Slovensko tak ako pred rokom v japonskej Sajtame reprezentovať sólistka Nicole Rajičová a tanečníci Federica Testová a Lukáš Csölley.

V Šanghaji, resp. ani v Číne sa ešte MS nikdy nekonali. Z krátkych programov sa bude postupovať do 24-členného finále u sólistov, 16-členného finále športoviek a 20-členného finále tanečníkov.

Medzi mužmi obhajuje titul olympijský šampión Juzuru Hanju, konkurovať mu bude európsky šampión Javier Fernandez zo Španielska či Kazach Denis Ten, ktorý vyhral majstrovstvá Štyroch kontinentov. Medzi ženami už chýba japonská úradujúca šampiónka Mao Asadová, neštartuje ani Ju-Na Kim z Kórejskej republiky, strieborná zo Soči, ktorá dala amatérskemu ľadu zbohom. Chýbať bude aj úradujúca olympijská víťazka Ruska Adelina Sotnikovová či Talianka Carolina Kostnerová. Veľké šance tak má úradujúca európska šampiónka Jelizeveta Tuktamyševová.

V súťaži športoviek minulý rok získali piaty titul svetových šampiónov Nemci Aľona Savčenková a Robin Szolkowy, ktorí ale už ukončili kariéru. Favoritmi sú tak Kanaďania Meagan Duhamelová a Eric Radford. Medzi tanečníkmi obhajujú Taliani Anna Cappelliniová a Luca Lanotte.

Pred rokom v Japonsku Rajičovej tesne ušiel postup do finále, keď po krátkom programe skončila 25. Do elitnej 20-ky sa neprebojovali ani Testová a Csölley, keď skončili 23., odvtedy ale Slováci zaznamenali progres a voľné jazdy by ôsmemu páru z januárových ME v Štokholme nemuselo ujsť. Slovensku by dobrý výsledok z MS pomohol najmä vzhľadom na fakt, že v roku 2016 zorganizuje Bratislava európsky šampionát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.