TVK má podozrenie z poškodzovania veriteľa, podáva trestné oznámenie

Ilustračné foto. Foto: Lucia Rusnáková/Školský servis TASR

Trenčín 26. marca (TASR) – Trenčianska vodohospodárska spoločnosť (TVS) Trenčín je na základe rozhodnutia rozhodcovského súdu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) povinná zaplatiť Trenčianskym vodárňam a kanalizáciám (TVK) dlh 960.000 eur, úroky z omeškania a súdne trovy. TASR informovala hovorkyňa TVK Zdenka Pepelová.

Ako dodala, TVS dlhuje Trenčianskym vodárňam a kanalizáciám takmer 2,5 milióna eur, rozhodcovský rozsudok SOPK padol 27. februára a zaväzoval TVS zaplatiť do 10 dní od jeho právoplatnosti.

„Podľa informácií z Katastra nehnuteľností sme zistili, že TVS založila väčšinu svojich nehnuteľností v prospech súkromnej spoločnosti. Takto konala pár dní po vydaní rozhodnutia rozhodcovského súdu, čo podľa nášho názoru môže byť považované za poškodzovanie našej spoločnosti ako veriteľa. Pre podozrenie zo spáchania trestného činu podávame trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a niekoľko ďalších podaní na príslušné inštitúcie,“ uviedla Pepelová.

Spoločnosť TVK je vlastníkom vodovodnej a kanalizačnej infraštruktúry na území trenčianskeho regiónu. Akcionármi sú mestá a obce trenčianskeho, novomestského a časti myjavského okresu. Infraštruktúru v minulosti mala v nájme a spravovala súkromná Trenčianska vodohospodárska spoločnosť.

V októbri 2013 TVK vypovedali Zmluvu o nájme a rozhodli sa prevádzkovať vlastnú infraštruktúru. Bolo to podmienkou poskytnutia dotácie z Kohézneho fondu EÚ, ktorý priniesol do regiónu investície vo výške asi 80 miliónov eur a umožnil realizovať rekonštrukcie čistiarní odpadových vôd a dobudovanie vodovodov a kanalizácií v regióne. Výpovedná lehota uplynula dňa 31. 10. 2014.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.