Súd v Egypte potvrdil trest smrti pre vodcu Moslimského bratstva

Muhammad Badí Foto: TASR/AP

Káhira 11. apríla (TASR) - Egyptský súd potvrdil trest smrti pre Muhammada Bádího, vodcu zakázaného Moslimského bratstva, ako aj jeho 12 ďalších vysoko postavených členov za podnecovanie nepokojov a násilia. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na dnešné vyhlásenie sudcu, ktoré odvysielala televízia.

Súd takisto odsúdil na doživotie egyptsko-amerického občana Mohameda Soltana za podporu predmetnej skupiny a šírenie nepravdivých správ. Soltan je synom Salála Soltana, kazateľa Moslimského bratstva, ktorý je medzi odsúdenými na smrť. Voči rozsudkom je však stále možné odvolať sa na najvyššom občianskom súde.

Bádího odsúdili ešte v marci minulého roka, pričom figuruje v niekoľkých ďalších trestných procesoch. Egyptská jurisdikcia vyniesla rozsudok trestu smrti nad stovkami prívržencov Moslimského bratstva po zvrhnutí prezidenta Muhammada Mursího v roku 2013 armádou pod velením súčasného prezidenta Abdala Fattáha Sísího.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.