Vysokoškoláci sa môžu aj tento rok hlásiť na stáž do parlamentu

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 11. apríla (TASR) - Aj tento rok umožní Kancelária Národnej rady SR (K NR SR) vysokoškolákom stážovať niekoľko mesiacov v slovenskom parlamente. Záujemcovia sa môžu hlásiť do 1. mája. Už osemnásty ročník stáže sa uskutoční od 5. októbra do 31. mája 2016. Informuje o tom Kancelária NR SR na webstránke parlamentu, kde môžu uchádzači nájsť aj adresu na zasielanie prihlášok.

Na stáž sa môžu hlásiť študenti do 26 rokov, ktorí sú v čase podávania prihlášky aspoň v 2. ročníku vysokoškolského štúdia. Musia mať dobré študijné výsledky, veľmi dobré aktívne znalosti angličtiny či francúzštiny a tiež neformálny záujem o politické dianie na Slovensku aj v zahraničí. K prihláške treba pripojiť životopis s fotografiou, motivačný list, odporúčanie od niektorého z pedagógov univerzity, na ktorej uchádzač študuje a tiež súhlas so spracovaním osobných údajov. Všetky podklady treba zaslať do parlamentu poštou aj emailom.

Stážisti pracujú na jednotlivých odboroch Kancelárie - Odbor zahraničných vzťahov a protokolu, Odbor pre európske záležitosti, Odbor legislatívy a aproximácie práva, Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou a Parlamentný inštitút a na sekretariátoch výborov NR SR.

Mali by odpracovať približne 15 hodín do týždňa. Povinnosti a úlohy stážistov závisia od charakterov agendy pracoviska, na ktorom študent pôsobí. "Spravidla vyhľadávajú, triedia, analyzujú a vyhodnocujú údaje a informácie potrebné pre prácu výborov, funkcionárov a jednotlivých poslancov NR SR, pripravujú podklady pre legislatívne návrhy, prekladajú materiály z cudzích jazykov vyžiadané zahraničnými partnermi, vypomáhajú počas akcií organizovaných Kanceláriou NR SR a pod.," opisuje kancelária.

Skôr ako stážisti nastúpia do práce, absolvujú dvojdňové úvodné školenie. Dostanú základné informácie o NR SR, jej funkciách, orgánoch, procesoch, ako aj o Kancelárii NR SR, jej organizačnej štruktúre a službách, ktoré poskytuje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.