Americká zásielková spoločnosť investuje miliardu eur v Európe

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Berlín 13. apríla (TASR) - Americká zásielková spoločnosť United Parcel Service (UPS) plánuje investovať jednu miliardu eur do rozšírenia svojej európskej siete. Uviedol to nemecký časopis Wirtschaftswoche a informovala o tom agentúra Reuters.

"Výrazne rozšírime našu sieť v Nemecku a Európe," citoval časopis šéfa nemeckej divízie UPS Franka Sportolariho, ktorý dodal, že firma vybuduje nové pobočky aj triediace centrá.

Táto správa prichádza po minulotýždňovom oznámení konkurenčnej americkej firmy FedEx, ktorá sa dohodla na kúpe holandskej zásielkovej spoločnosti TNT Express za 4,4 miliardy eur.

O holandskú firmu mala záujem aj UPS, ale regulačné úrady jej prevzatie TNT nepovolili pre obavy, že by to znížilo konkurenciu na európskom trhu. UPS už totiž má vybudovanú pomerne silnú európsku logistickú sieť, zatiaľ čo FedEx mal doteraz len obmedzený prístup na európsky trh.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.