Každá mestská časť Nitry by mohla mať svojho inšpektora poriadku

Ilustračné foto. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 13. apríla (TASR) – Na verejný poriadok v Nitre by mohli už onedlho dohliadať inšpektori poriadku. Radnica zvažuje zriadenie tejto funkcie už dlhší čas. Podľa slov primátora Jozefa Dvonča momentálne prebiehajú diskusie o náplni ich činnosti. "Predpokladáme, že 23. apríla na porade s predsedami jednotlivých výborov mestských častí sa definitívne dohodneme," uviedol Dvonč.

Svojho inšpektora poriadku by mala mať každá zo siedmich mestských častí. Ich úlohou by mala byť okrem samotnej kontroly aj úzka spolupráca s mestským úradom i poslancami zastupiteľstva. "Osobne si myslím, že by to mali byť ľudia, ktorí žijú v tej časti mesta, v ktorej by pôsobili. Pri kontrole poriadku by úzko spolupracovali s výbormi mestských častí a s odborom komunálnych činností na mestskom úrade. Vyslovene nám ide o to, aby sme takýmto spôsobom zvýšili starostlivosť o čistotu v meste. Samozrejme, že by nahlasovali napríklad aj prípadné poškodenia napríklad na hracích prvkoch na detských ihriskách, na lavičkách a podobne, aby sme to vedeli okamžite odstraňovať," hovorí Dvonč. Ako doplnil, úlohou inšpektorov poriadku by okrem iného mohla byť aj koordinácia skupín aktivačných pracovníkov.

Podľa primátora by mohli funkciu inšpektorov vykonávať aj penzisti, prípadne ľudia na výsluhovom dôchodku. "Je to zaujímavý projekt, ktorý už funguje v niektorých mestách. Ja si myslím, že takýto človek, ktorý bude dennodenne chodiť po meste, určite môže zamedziť vzniku čiernych skládok a ostatným neželaným veciam. Minimálne by avizoval, že takéto niečo nám tu hrozí. Ja si myslím, že sedem takýchto ľudí vieme zobrať do nejakého čiastočného pracovného pomeru a možno aj honorovať," skonštatoval Dvonč.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.