Obvinenie z podvodu: Pokladník strany brazílskej prezidentky odstúpil

Brazílska prezidentka Dilma Rousseffová, archívne foto Foto: TASR/AP

Brazília 16. apríla (TASR) - Joao Vaccari, pokladník brazílskej Strany pracujúcich prezidentky Dilmy Rousseffovej, odstúpil dnes z funkcie. Dôvodom je jeho zatknutie v rámci korupčného škandálu okolo ropného gigantu Petrobras, píše spravodajský server stanice BBC.

Vaccari je obvinený z účasti na podvode, v rámci ktorého strana získavala peniaze z nadhodnotených zmlúv medzi manažérmi Petrobrasu a stavebnými spoločnosťami. Škandál postihol viac ako 40 politikov vrátane šéfov oboch komôr parlamentu, ktorých vyšetruje polícia.

Predseda strany Rui Falcao má však podľa vlastných slov stále dôveru k odstupujúcemu pokladníkovi, ktorý je v tomto škandále dosiaľ najbližším zatknutým spolupracovníkom prezidentky Rousseffovej.

Polícia Vaccariho zatkla počas jeho rannej prechádzky. Dôvodom bola obava, že by mohol ovplyvňovať vyšetrovanie alebo utiecť z krajiny.

Súčasná prezidentka pôsobila ako šéfka Petrobrasu v čase, keď dochádzalo ku korupcii, do škandálu ale nie je zapletená. Napriek tomu v Brazílii dochádza k pouličným protestom a výzvam na jej odstúpenie z funkcie. Jej oponenti tvrdia, že o korupcii v spoločnosti musela vedieť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.