Phelps sa na MS definifitívne nepredstaví, sústredí sa na Rio 2016

Americký plavec Michael Phelps, archívne foto Foto: TASR/AP

New York 16. apríla (TASR) - Mnohonásobný držiteľ svetových i olympijských rekordov v plávaní Michael Phelps, ktorý sa vracia do súťažného diania po uplynutí polročného dištancu za jazdu pod vplyvom alkoholu, sa definitívne nezúčastní na augustových majstrovstvách sveta v Kazani.

Dvadsaťdeväťročný Američan však potvrdil, že chce štartovať na budúcoročných olympijských hrách v Riu de Janeiro. "Teším sa na budúci rok. Nemyslím si, že je ťažké uhádnuť, kvôli akému cieľu sa vraciam," uviedol Phelps pre webstránku BBC.

Najúspešnejší olympionik všetkých čias, americký plavec Michael Phelps, archívne foto Foto: TASR/AP

Osemnásťnásobný olympijský víťaz sa vráti do akcie na tohtotýždňovom podujatí v Arizone. Vo štvrtok ho čaká súťaž na 100 m motýlik, o deň neskôr 100 m znak a 400 m voľným spôsobom a svoje vystúpenie zavŕši v sobotu na 200 m polohové preteky a 100 m voľne. Práve na podujatí v Mese sa vlani vrátil do súťažného bazéna po dvojročnej pauze spôsobenej predčasným ukončením kariéry.

Phelpsa suspendovala Americká plavecká federácia minulý rok v októbri po tom, čo ho zatkli v rodnom Baltimore. Trest mu vypršal 6. apríla. Phelpsovi v rámci trestu zakázali štart na MS v Kazani, no minulý mesiac výkonný riaditeľ americkej plaveckej federácie Chuck Wielgus naznačil, že ho možno predsa len začlenia do tímu pre šampionát. Podľa najnovšej správy však táto alternatíva nakoniec padla a Phelps sa na MS nepredstaví. "Napriek tomu, že budem v Kazani chýbať, želám americkému tímu veľa šťastia a budem mu držať palce," povedal Phelps pre portál denníka USA Today.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.