Na opravy výtlkov má Prešov približne 240.000 eur

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR - Henrich Mišovič

Prešov 17. apríla (TASR) – Mesto Prešov začalo tento týždeň s opravami výtlkov na cestách na celom území. Na tieto opravy má približne 240.000 eur. Informovala o tom hovorkyňa Prešova Veronika Kmetóny Gazdová.

Ide podľa nej hlavne o opravy výtlkov po zime, prípadne o opravy iných chýb na telesách ciest. Podľa odsúhlaseného harmonogramu ich bude realizovať zhotoviteľ postupne do 19. júna.

Tento týždeň sa už pracovalo na uliciach Košická, Masarykova, Hlavná, Škultétyho, Jána Pavla II., 17.novembra, Obrancov mieru, Mukačevská, Čapajevova po Björnsonovu, Björnsonova, Janoušková, Komenského, Tehelná. Od pondelka (20.4.) sa opravy presunú na ulice Bajkalská, Jánošíkova, Jahodová, Ku Okruhliaku, Slnečná, Lesná, Orgovánová, Severná, Dúbravská, Na Rúrkach, Čsl. Armády, Kollárova, Za Kalváriou. Údržba chodníkov sa bude realizovať z financií výborov v mestských častiach na základe ich stanovených priorít.

Mesto v týchto dňoch rozbieha aj rozsiahlejšie opravy ciest. Na to má zmluvu so spoločnosťou Eurovia SK a na základe nej sa už od soboty (18.4.) začnú práce v objeme 2,95 milióna eur. Mesto bude túto sumu splácať 10 rokov po 25.000 eur mesačne. Zmluvu podpísalo ešte bývalé vedenie.

Ako uviedla hovorkyňa, prvá sa obnoví Čapajevova ulica, tu by sa malo začať s rekonštrukciou už v sobotu. Rekonštrukčné práce budú od pondelka (20.4.) aj na Ulici Dostojevského a od 4. mája na Volgogradskej a Prostějovskej ulici. Počas prázdninových mesiacov dostanú nový povrch aj ulice Pod Táborom a Vajanského.

"Práce si vyžiadajú aj dopravné obmedzenia, priebežne sa bude uzatvárať jeden jazdný pruh. Mesto preto vyzýva vodičov k pozornosti a tiež, aby neparkovali a neobmedzovali na týchto úsekoch prebiehajúce práce. V tejto súvislosti vydalo mesto rozhodnutie na zvláštne užívanie komunikácií," povedala Kmetóny Gazdová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.